AKBANK – 2016 3. Çeyrekte Ne Kadar Kar Etti?

BORSA 22 Ekim 2016 - 9:53 734 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

AKBANK – 2016 3. Çeyrekte Ne Kadar Kar Etti?

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, Akbank’ın güçlü bilanço performansını ve aktif kalitesini korumaya devam ettiğini belirterek, “Bankamız 1 milyar TL vergi karşılığı ayırarak 3 milyar 682 milyon TL konsolide net kâr elde etti.” dedi.

Akbank tarafından yapılan açıklamada, bankanın 2016 yılı ilk dokuz ayındaki finansal performansını değerlendiren Binbaşgil, global piyasalardaki zor koşullara rağmen, 3. çeyrekte de yüksek bir performans sergilemeyi başardıklarını aktararak, sağlam bilançoları ve yurt dışından sağladıkları uzun vadeli kaynaklarla ekonomiye desteklerini sürdürdüklerini kaydetti.

Binbaşgil, Akbank’ın güçlü bilanço performansını ve aktif kalitesini korumaya devam ettiğini dile getirerek, “Bu dönemde ekonomimize sağladığımız desteği geçtiğimiz yıl sonuna kıyasla yüzde 9 büyüterek kredilerimizi 169 milyarı nakdi olmak üzere toplam 202 milyar TL seviyesine çıkardık. Aktiflerimizi ise yüzde 10 artırarak 277 milyar TL seviyesine ulaştırdık. Yılın ilk 9 ayında yüzde 10 artan toplam mevduatımız 164 milyar TL’nin üzerine çıktı. Bankamız 1 milyar TL vergi karşılığı ayırarak 3 milyar 682 milyon TL konsolide net kâr elde etti. Bu dönemdeki sağlıklı büyümemizin bir başka göstergesi de sadece yüzde 2,2 seviyesinde tuttuğumuz takipteki kredi oranımız oldu.” ifadelerini kullandı.


ETİKETLER:

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

THY Yeni Genel Müdürü Kim Oldu?

2005 yılından bu yana Türk Hava Yolları Genel Müdürü olarak görev yaptıktan sonra görevi bırakma kararı ala...

Mezarlıkta Yaşanan Olay Herkesi Şoke Etti

Mezarlıkta Yaşanan Olay Herkesi Şoke Etti.. İngiltere’de yaşayan Sue Pullin, annesinin 2009 senesinde ha...

FED, Mart Ayında Faiz Artırır mı?

Dolara yatırım yapanların bu aralar en çok merak ettiği sorulardan birisi FED, ne zaman tekrar faiz artırac...

Garanti Bankası 2015 Net Karı

Garanti Bankası bugün 2015 yılı finansal sonuçlarını açıkladı. Buna göre bankanın 2015 yılı net karı 3.62 m...